حمام و سرویس بهداشتی

حمام یکی از مهم ترین عناصر معماری هر خانه ای است. بعضی از حمام های امروزی کاربردهای تجملی و رفاهی زیادی نیز دارند: استخرهای کوچک، سونا و جکوزی برای تفریح و سلامت اعضای خانواده در این فضا قرار داده می شوند.

بعضی دیگر از حمام های امروزی که در آپارتمان های کوچک وجود دارند ، از ابعاد کوچک تری برخوردارند. کاربری این دسته از حمام ها برای رفع خستگی روزانه و سلامت و پاکیزگی جسم هستند. مهم  نیست که ابعاد حمام شما بزرگ باشد یا کوچک بلکه مهم این است که از این فضا بهترین استفاده را برای آرامش جسم و روح خود به عمل آورید.

نکاتی در رابطه با دکوراسیون حمام

  • اگر حمام کوچک دارید به شما پیشنهاد می دهیم از سرامیک هایی به رنگ سفید و بژ یا زرد و کرم روشن استفاده کنید تا نور منعکس شده و فضای حمام بزرگ تر به نظر آید.
  • اگر کف پوش از سرامیک سفید و روشن است بهتر است دیوار به رنگ قرمز، زرد، یا آابی باشد استفاده از پوشش دیواری طرح دار نیز محیط حمام را دنج و گرم می کند. استفاده از رنگ مورد علاقه در حمام سبب آرامش و به وجود آمدن انرژی در شما می شود.

اتاق دوش بصورت جدا ایه آل است اما به هنگامی که با کمبود جا مواجه هستیم دوش روی وان یک انتخاب مناسب است. در یک حمام کوچک وان حمام می تواند با یک دوش جایگزین شود تا در فضا صرفه جویی شود.

حمام محیطی مرطوب است و در صورتی که تاریک باشد محیطی مناسب برای رشد قارچ ها خواهد بود. بنابراین بسیار ضروریست که به گونه ای طراحی شود که حتما نور طبیعی به داخل آن بتابد.

عناصر مهمی که در خلق یک حمام زیبا و بی نقص وجود داردعبارت است از : کفپوش مناسب ، پوشش دیواری ، استفاده از هواکشی با قدرت مناسب برای تخلیه ی بخار ، وسایل گرمازا ، کابینت هایی برای قرار دادن حوله و دیگر لوازم جانبی ، انواع بافت ها و رنگ ها. با انتخابی صحیح از تمامی این مجموعه به فضای دلخواه که آرامش شما را برقرار کند دست می یابید.

سرویس بهداشتی

تمام وسایل داخل سرویس ها از جمله کاشی، فلاش تانک، شیر آلات و حتی سطل زباله، به دلیل رعایت مسائل بهداشتی بایستی رنگ روشن داشته باشند

طراحی داخلی واحدهای مسکونی

میلاد برکاتی

سمانه سهامی